Czym charakteryzuje się dobra sucha karma dla kota?

0
998
Czym charakteryzuje się dobra sucha karma dla kota?

Koty to niezwykle wymagające stworzenia, także pod względem żywieniowym. Dlatego też ich właściciele często nie wiedzą, jaką karmę powinni dla nich wybierać. Problem pojawia się zwłaszcza w kontekście suchej karmy dla kota, gdyż to ona stanowi podstawę codziennego menu. Warto zatem wiedzieć, czym charakteryzuje się dobrej jakości sucha karma dla kota, która z pewnością zadowoli naszego pupila.

Tylko niezbędne składniki

W kontekście żywienia zwierząt panuje taka zasada, jak przy żywieniu ludzi – im bardziej czytelny skład produktów, tym lepiej. Dobrej jakości sucha karma dla kota zawiera wyłącznie niezbędne do rozwoju zwierzęcia składniki, brak w niej natomiast konserwantów, sztucznych barwników, polepszaczy smaku czy węglowodanów w postaci zbóż. Te ostatnie, choć z pozoru nieszkodliwe, mogą powodować nadmierny przyrost masy ciała zwierzęcia w dłuższym okresie czasu. Dobrej jakości sucha karma dla kota jest przede wszystkim źródłem cennego białka oraz tłuszczów, które wspomagają wzrost i rozwój pupila.

Jak dobrać odpowiednią karmę dla swojego pupila?

Dobór suchej karmy dla kota nie jest łatwym zadaniem. Należy mieć na uwadze, że każde zwierzę, podobnie jak człowiek, ma własne preferencje żywieniowe, zatem to, co smakuje jednemu kotu, niekoniecznie zasmakuje innemu. Wybór konkretnej suchej karmy dla kota zwykle odbywa się na zasadzie prób i błędów – kupujemy kolejne produkty, aż kot w końcu znajdzie swój ulubiony. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest wyposażyć się w kilka różnych opakowań karmy o niewielkiej pojemności. Jeśli widzimy, że nasz kot za daną karmą nie przepada, nie zostaniemy z dużą paczką pożywienia. Zakup małych opakowań to rozwiązanie ekonomiczne, pozwalające znaleźć ulubiony przysmak kota. Niemniej jednak należy mieć świadomość, że czasami kot musi spróbować wielu karm, zanim znajdzie taką, która przypadnie mu do gustu.

Karma dla zwierząt o specjalnych potrzebach żywieniowych

Niektóre koty mają specjalne potrzeby żywieniowe, podyktowane alergiami pokarmowymi czy innego typu chorobami. Wtedy też najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie sucha karma dla kota przeznaczona właśnie dla zwierząt z podobnymi problemami. Dobrze, jeśli w jej wyborze aktywnie uczestniczy lekarz weterynarii, który wie, jakich dokładnie składników potrzebuje kot, a których definitywnie powinien unikać. Obecnie mamy ogromny wybór suchych karm dla kota o specjalnych potrzebach żywieniowych, zatem dla każdego pupila z pewnością uda nam się znaleźć odpowiedniej jakości pożywienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here