Jak pozbyć się niedoskonałości na twarzy?

0
575

Niedoskonałości na skórze to pojęcie bardzo ogólne określające wiele objawów pojawiających się na skórze, zaburzających idealny wygląd i strukturę skóry. Do najczęściej występujących niedoskonałości skóry zaliczamy: zaskórniki, trądzik, przebarwienia, blizny, a nawet zmarszczki. Część z nich można zamaskować odpowiednim makijażem lub starać się zredukować pielęgnacją domową. Jednak są to działania doraźnie, które nie są w stanie usunąć zmian na zawsze. Jak się pozbyć niedoskonałości z twarzy? Jakie zabiegi stosować?

Niedoskonałości skóry

Do niedoskonałości skóry zaliczamy zmiany na skórze, wrodzone jak i nabyte np. poprzez nieodpowiednią pielęgnację, brak foto ochrony czy choroby skóry. Do niedoskonałości skóry zaliczają się: przebarwienia na twarzy, bielactwo, trądzik i jego objawy takie jak zmiany zapalne, grudki, krostki, zaskórniki, blizny potrądzikowe, cechy starzejącej się skóry takie jak zmarszczki, wiotkość skóry.

Jak się pozbyć niedoskonałości skóry?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niedoskonałości skóry są zabiegi kosmetologiczne i zabiegi medycyny estetycznej. Jednak, aby zabiegi wykazały maksymalną skuteczność niezwykle ważne jest by były dobrane indywidualnie do potrzeb skóry oraz uwzględniały oczekiwania pacjentów i wykluczały występujące przeciwwskazania.

Jak się pozbyć niedoskonałości skóry – zabiegi

Do najskuteczniejszych zabiegów redukujących przebarwienia należą zabiegi laserowego usuwania przebarwień na twarzy oraz zabiegi złuszczania chemicznego. Warto jednak pamiętać, że zabiegi te najlepiej wykonywać w sezonie jesienno – zimowym. Wiosną i latem warto postawić na zabiegi mezoterapii igłowej z koktajlami rozjaśniającymi skórę.

Najskuteczniejszymi zabiegami na redukcję blizn są: radiofrekwencja mikroigłowa, mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne i karboksyterapia. Warto wykonać serię zabiegów łączących różne technologie.

Zabiegi skutecznie redukujące zmiany trądzikowe, stany zapalne oraz zaskórniki to: zabiegi laserowego leczenie trądziku, zabiegi z użyciem kwasów o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnym, wyciszającym, regulującym pracę gruczołów łojowych. W przypadku braku stanów zapalnych dobrze sprawdzają się zabiegi złuszczające taki jak mikrodermabrazja korundowa czy peeling kawitacyjny. Warto jednak pamiętać aby w pierwszej kolejności udać się do lekarza dermatologa, który określi plan leczenia.

Zabiegi redukujące oznaki starzenia skóry należące do najskuteczniejszych to: toksyna botulinowa, mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe, radiofrekwencja mikroigłowa. Bardzo skutecznym zabiegiem na odmładzającym twarz jest zabieg laserowego fotoodmładzania skóry. Przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia skutecznej terapii.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here