Jaki styropian będzie najbardziej odpowiedni do wykonania termoizolacji budynku?

0
294
Jaki styropian będzie najbardziej odpowiedni do wykonania termoizolacji budynku?

Jaki styropian będzie najbardziej odpowiedni do wykonania termoizolacji budynku? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób, które szukają sposobu na skuteczne ocieplenie swojego budynku. Wbrew pozorom nie ma w tym nic dziwnego, gdyż źle dobrany styropian nie tylko nie spełni naszych oczekiwań, ale również może okazać się, mówiąc wprost zmarnowaniem czasu oraz pieniędzy. Przyjrzyjmy się wiec wspólnie, czyn warto kierować się przy wyborze styropianu do ociepleń.

Umiejscowienie termoizolacji

Podstawową kwestią, którą powinniśmy się kierować przy wyborze styropianu do wykonania termoizolacji w naszym budynku, jest jego przyszłe umiejscowienie. Doskonałym przykładem mogą być tutaj różnego rodzaju elewacje, gdzie doskonale sprawdzi się styropian grafitowy. Dlaczego akurat on? Po pierwsze dzięki mieszaninie polistyrenu oraz grafitu możemy uzyskać doskonałe wręcz warunki termoizolacyjne, po drugie z tego też powodu możemy zastosować cieńsze warstwy styropiany, co przełoży się pozytywnie między innymi na efekt wizualny. Z kolei, jeżeli planujemy ocieplić nasze fundamenty, to należy pamiętać, że zastosowany przez nas styropian musi mieć jak najmniejszą wchłanialność wody, najlepiej poniżej 3 procent, oraz odpowiednią gęstość- co najmniej dwadzieścia kilogramów na metr sześcienny. W przeciwnym razie po pierwsze wybrany przez nas styropian może szybko ulec uszkodzeniu, po drugie wykonana w ten sposób izolacja może okazać się niewystarczająca- w obu przypadkach jesteśmy narażeni na dodatkowe, często wysokie koszty remontu.

Kryterium cenowe

Kolejnym kryterium często branym pod uwagę przy kupnie styropianu jest cena. Niewątpliwie chyba każdy z nas chce coś kupić jak najtańszym kosztem, a jednocześnie oczekujemy wysokiej jakości. Niestety, w przypadku termoizolacji styropianowej niska cena nie zawsze oznacza wysoką jakość materiału. To z kolei może wiązać się z dodatkowymi kosztami, gdyż z pozoru tania izolacja dosyć szybko może przestać spełniać swoją funkcję, i trzeba będzie ją wymienić, a to z kolei generuje dodatkowe koszty. Z tego też względu przy wyborze termoizolacji styropianowej powinniśmy kierować się nie tylko jej ceną, ale również i parametrami. Natomiast jeżeli mimo wszystko nie wiemy jaki styropian wybrać, warto skorzystać z pomocy specjalistów, jakimi dysponuje na przykład renomowany sklep proizolacje.pl, którzy pomogą nam w doborze odpowiedniego do naszych potrzeb styropianu. W przeciwnym wypadku może okazać się, że wyrzucimy nasze pieniądze w przysłowiowe błoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here