Kiedy kupno ochraniacza 180×200 to dobry pomysł?

0
546
Kiedy kupno ochraniacza 180x200 to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć swój materac przed zniszczeniem? Jednym z rozwiązań jest zakup podkładu nieprzemakalnego, który ochroni zarówno materac, jak i łóżko przed wilgocią oraz plamami. W jakiej sytuacji produkt tego typu przyda nam się najbardziej?

Czym jest ochraniacz 180×200 na materac i jakie ma właściwości?

Ochraniacz na materac to dodatkowe „prześcieradło”, które posiada właściwości ochronne, zabezpieczające przed zniszczeniem pokrowca materacu. Oprócz tego podkład z pewnością przedłuży jego żywotność.

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju ochraniacze, które różnią się miedzy sobą budową. Mogą być zakładane na boki materaca za pomocą gumki lub wyglądające podobnie do prześcieradeł, naciągane w całości na boki materaca.

Podkłady mogą być stosowane zamiast prześcieradła, jak i pod prześcieradło. Ochraniacze wodoodporne 180×200 mają poliuretanowy spód, czyli nieprzemakalną powłokę, która zabezpiecza materac przed przedostaniem się wody i innych płynów do wewnątrz materaca.

Dodatkowo niektóre modele posiadają różnego rodzaju powłokę – np. tencel, który oprócz przyjemnego dotyku posiada również właściwości przewiewne oraz bardzo dobrze odprowadzające wilgoć.

Z jakiej tkaniny powinien być wykonany ochraniacz 180×200?

Ochraniacz na materac, który jest wodoodporny, powinien być wykonany z tkaniny, która jest oddychająca i zapewnia pełną wentylację. To ważna cecha, ponieważ zazwyczaj nieprzemakalne ochraniacze wykonane z PCV sprzyjają nadmieremu poceniu się. Często dają też poczucie zbytniego ciepła i mogą podrażniać skórę. Idealne rozwiązanie to miła w dotyku tkanina frotte z dolną powłoką z paroprzepuszczalnej membrany poliuretanowej.

W jakiej sytuacji sprawdzi się ochraniacz nieprzemakalny na materac 180×200?

Ochraniacze tego typu polecane są między innymi jako dodatkowe zabezpieczenie na materac dziecięcy, które zapewni ochronę przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniami, spowodowanymi na przykład wylaniem soku na łóżko.

Nie wyobrażasz sobie snu bez swojego pupila? Ochraniacz na materac 180×200 jest niezbędny! Już żadna „niespodzianka” pozostawiona przez twojego zwierzaka nie będzie zagrożeniem dla twojego łóżka oraz snu.

Podkład nieprzemakalny sprawdzi się także w przypadku pacjentów leżących, osób starszych, osób mających problem z nietrzymaniem moczu. Docenią go pracownicy szpitali oraz hospicjów a także opiekunowie, którzy wspierają bliskich w swoim domu.

Taki produkt jest także pomocny w przypadku nadmiernego pocenia się w nocy. Należy pamiętać, że pot po wsiąknięciu w materac może powodować brzydki zapach i narażać materiał na powstanie grzybów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here