Kiedy warto sięgnąć po jednodniowe soczewki kontaktowe?

0
1611
Kiedy warto sięgnąć po jednodniowe soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to świadomy wybór coraz większej grupy ludzi. Użytkownicy cenią je sobie przede wszystkim za wygodę noszenia, świetne efekty korekcji wzroku oraz brak problemów typowych dla okularów. Soczewki kontaktowe świetnie sprawdzają się w każdą pogodę, mogą towarzyszyć nam podczas uprawiania sportu oraz nie zmieniają naszego wyglądu. Osoby rozważające przejście z okularów na popularne kontakty, mają do wyboru dwie podstawowe opcje – soczewki jednodniowe lub ich miesięczne odpowiedniki.

Soczewki kontaktowe jednodniowe – co należy o nich wiedzieć?

Jednodniowe soczewki kontaktowe to jeden z podstawowych wariantów szkieł kontaktowych. Ich cechą charakterystyczną jest przystosowanie do jednorazowego użytku. Tego typu szkła kontaktowe zakłada się rano, nosi przez 6-12 godzin, a wieczorem zdejmuje i wyrzuca do kosza. Następnego dnia rano sięga się natomiast po nową parę soczewek. Taki sposób użytkowania nie wymaga co wieczornej pielęgnacji i czyszczenia szkieł, gdyż codziennie rano sięgamy po nową, od razu gotową do użytku parę soczewek. Podnosi także bezpieczeństwo oraz jest optymalną opcją dla zdrowia i higieny naszych oczu.

Soczewki jednodniowe są zalecanym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą metodą korekcji wzroku – nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, a ich użytkowanie jest zbliżone do tego, do którego przyzwyczaiły nas klasyczne okulary. Soczewki jednodniowe pozwalają także sprawdzić w praktyce, jak działa korzystanie ze szkieł kontaktowych oraz ocenić, czy ta metoda korekcji wzroku jest dla nas odpowiednia. Są dostępne w ofercie praktycznie każdego producenta – osoby początkujące mogą sięgnąć m. in. po bardzo popularne soczewki Acuvue, które cieszą się sporym uznaniem wśród współczesnych użytkowników.

Czym na tle innych szkieł jednodniowych wyróżniają się soczewki Acuvue?

Soczewki Acuvue pochodzą od znanego i cenionego w branży okulistycznej producenta – marki Johnson&Johnson. Są wyposażone w nowoczesną technologię HydraLux, które świetnie sprawdza się w przypadku osób posiadających szczególnie wrażliwe, podatne na podrażnienia i przesuszenie oczy. Noszenie tych soczewek jest w pełni komfortowe w każdych warunkach, w tym także w suchych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Szczególnie warto więc po nie sięgnąć w sytuacji, kiedy większość dnia spędzamy w biurze lub w ogrzewanych pomieszczeniach.

Technologia zintegrowanej łzy w połączeniu z ludzkim filmem łzowym gwarantuje nawilżenie oczu na optymalnym poziomie oraz zapewnia świetny komfort widzenia przez cały dzień. Jednodniowe soczewki Acuvue nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, są wygodne w noszeniu oraz świetnie sprawdzają się w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia, w tym sportowców i ludzi regularnie uczęszczających na treningi. To także doskonała opcja dla osób, które nie chcą całkowicie rezygnować z użytkowania okularów, a po soczewki kontaktowe sięgają tylko w określonych sytuacjach dnia codziennego. Soczewki Acuvue mogą być bezpiecznie użytkowane z kroplami nawilżającymi, które pozwalają uzyskać jeszcze lepszy komfort noszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here