Płatki pod oczy do przedłużania rzęs – czy są dla każdego?

0
477
Płatki pod oczy do przedłużania rzęs – czy są dla każdego?

Myli się ten, kto uważa, że do wykonania zabiegu przedłużania rzęs potrzebne są tylko sztuczne włoski. Aby aplikacja była zrobiona ładnie, a jej efekty mogły przez długi czas cieszyć oczy, potrzeba znacznie więcej. I często są to cisi bohaterowie całego zabiegu. Mowa, chociażby o płatkach pod oczy do przedłużania rzęs, od których w dużym stopniu zależy jakość i estetyka wykonanej usługi.

Do czego używane są płatki żelowe?

Płatki pod oczy do przedłużania rzęs, takie jak np. https://projectlashes.pl/kategoria-produktu/platki-pod-oczy/ mają za zadanie odseparować dolne włoski od górnych. Przy ich udziale możliwe jest dokładne oczyszczenie naturalnych rzęs, jak i odtłuszczenie. Ich zastosowanie nie tylko w znaczący sposób wpływa na komfort przeprowadzonego zabiegu, ale również wspomaga kondycję delikatnej skóry pod oczami. Wielokrotnie są nasączone odżywczymi składnikami, takimi jak witamina C czy aloes, które nie dość, że nawilżają i zabezpieczają wrażliwe na podrażnienia okolice oczu, to dodatkowo je regenerują. Dzięki temu, że są odpowiednio wyprofilowane do kształtu twarzy, zapewniają idealne przyleganie do skóry, chroniąc przed ich niekontrolowanym przemieszczaniem.

Sprawdź także:  Metoda FUE - nowoczesna technika przeszczepiania włosów

Żelowe płatki pod oczy do przedłużania oczy – must have każdej stylistki!

Hydrożelowe płatki pod oczy charakteryzują się obecnością specjalnej powłoki w postaci żelu, która doskonale przylega do skóry i nie powoduje dyskomfortu podczas ściągania. Zawarte w nich składniki aktywne nawilżają i regenerują skórę. Gładka powierzchnia chroni przed zahaczeniem pęsety, podczas gdy odpowiednie wyprofilowanie decyduje o komforcie i bezpieczeństwie wykonywanego zabiegu. Są pakowane oddzielnie, co również podnosi jakość usługi.

Zdarzają się jednak sytuacje, że żelowe płatki pod oczy do przedłużania oczy powodują reakcje alergiczne. Aby ich uniknąć, należy porozmawiać z klientką i zebrać od niej dokładny wywiad. Możliwe, że płatki nie będą dla niej najlepszym wyborem i konieczne będzie użycie taśm.

Sprawdź także:  Kemon – kosmetyki do włosów, które warto mieć!

Alergia na płatki pod oczy – co robić?

Zdarzają się sytuacje, kiedy klientki nie wiedzą, że są na coś uczulone. Tak może być w przypadku żelowych płatków pod oczy do przedłużania rzęs. Reakcja na kontakt z alergenem pojawia się u nich dość szybko. Skóra jest obrzęknięta, zaczerwieniona, może szczypać, swędzieć lub powodować nieprzyjemne pieczenie. Wówczas konieczna okazuje się wizyta u lekarza oraz przyjmowanie leków antyhistaminowych, glikokortykosteroidów i retinoidów, a na przyszłość zastępowanie ich specjalnymi taśmami, które mają takie samo zastosowanie jak płatki pod oczy do przedłużania rzęs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here