Tornister – w jaki sposób dokonać jego wyboru?

0
1003
Tornister - w jaki sposób dokonać jego wyboru?

Kiedy okres wakacyjny kończy się, wówczas często decydujemy się na zakup nowego tornistra. Jego wybór nie jest jednak taki oczywisty- mnogość dostępnych modeli sprawia, że możemy mieć poważne wątpliwości w zakresie tego, który egzemplarz będzie najbardziej optymalny. Czym charakteryzują się tornistry? Jaki powinien być idealny tornister? Jakie są sposoby na to, by zmniejszyć masę tornistra? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Czym charakteryzują się tornistry?

Na dzień dzisiejszy tornister charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością, jak również satysfakcjonującą lekkością. Producenci pamiętają również o mniej oczywistych aspektach, jak chociażby wygląd i funkcjonalność. Popularnością cieszą się egzemplarze na kółkach, bowiem ich przemieszczanie przez młodszych nastolatków jest znacznie łatwiejsze. Oczywiście mogą być noszone na plecach, posiadają jednak wysuwaną rączkę, jak również kółka na spodzie. Tornister bardzo często posiada ciekawe motywy, czego przykładem są postaci z bajek, bohaterowie z komiksów, aktorzy z filmów, piosenkarki. Dzięki temu dzieci nie wstydzą się noszenia poszczególnych modeli, jednocześnie są zachwycone niecodziennym wyglądem.

Jaki powinien być idealny tornister?

Dla każdego idealny tornister będzie wyglądał nieco inaczej. W każdym przypadku powinien on posiadać wyprofilowany, jednocześnie usztywniony tył. Dzięki temu będzie odpowiednio przylegał do pleców naszego dziecka, jednocześnie książki bądź poszczególne przybory szkolne nie będą uwierały, co jest jak najbardziej korzystne. Tornister musi mieć również wybrzuszenie dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Jeśli chodzi o wagę- zalecany limit wynosi od 10 do 15% masy ciała. Nadmierne ciężary mogą negatywnie wpłynąć na postawę. Ważne są także równe i szerokie szelki. Dół powinien kończyć się na linii pleców, góra- przed karkiem.

Jakie są sposoby na to, by zmniejszyć masę tornistra?

Niekiedy tornister jest stosunkowo ciężki, ze względu na znajdujące się wewnątrz elementy. Możliwe jest jednak zmniejszenie jego ciężaru. Zapytajmy się wychowawcy czy podręczniki mogą być przechowywane w szkolnych szafkach. Często nauczyciele przekazują zadania domowe w formie kserówek, co również odciąża kręgosłup. Część rodziców decyduje się na zakup dwóch kompletów podręczników- jeden zostaje w szkole, drugi natomiast w mieszkaniu. Kupujmy lekkie przybory i lekkie oprawki na książki i zeszyty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here