Usługi family office – ciekawe rozwiązanie w zarzadzaniu rodzinnym majątkiem

0
853
Usługi family office - ciekawe rozwiązanie w zarzadzaniu rodzinnym majątkiem

Przekształcenia własnościowe, które rozpoczęły się w naszym kraju na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, doprowadziły do powstania całkiem sporej grupy osób zamożnych. W chwili obecnej jej przedstawiciele często podejmują decyzję o przekazaniu swoich firm młodemu pokoleniu. Usługi family office, świadczone przez wysokiej klasy specjalistów, pomagają w sprawnym i zgodnym z wolą osoby przekazującej majątek przeprowadzeniu sukcesji oraz w skutecznym pomnażaniu posiadanego przez rodzinę kapitału.

Usługi family office – podstawowe informacje

Usługi tego typu są skierowane przede wszystkim do osób, posiadających znaczne zasoby finansowe, a ich wdrożenie ma na celu osiągniecie kilku podstawowych efektów. Przede wszystkim dzięki usługom family office możliwe jest uzyskanie optymalnej pod względem podatkowym struktury majątku. Ma to szczególne znaczenie przy jego przekazywaniu, bowiem obowiązujące w naszym kraju przepisy prawne często prowadzą do obciążenia dalszej rodziny, otrzymującej spadek lub darowiznę, znacznymi ciężarami fiskalnymi. Eksperci są jednak w stanie zaproponować rozwiązania, dzięki którym możliwa jest scedowanie składników majątkowych na rzecz osób o dalszym stopniu pokrewieństwa – lub nawet niespokrewnionych – bez nadmiernego ich uszczuplenia.

Jednocześnie bardzo często elementem usług family office jest doradztwo inwestycyjne. Dzięki specjalistycznej wiedzy pracowników oferujących je firm, możliwe jest wdrożenie wielu rozwiązań, niedostępnych dla klientów tradycyjnych instytucji finansowych. Jest to szczególnie cenne wówczas, gdy znaczna część majątku rodzinnego ma formę aktywów rynku finansowego – odpowiednio dobrany pakiet rozwiązań pozwala na skuteczne zoptymalizowanie zysków z tej formy kapitału.

Usługi family office – w jakich sytuacjach znajdują zastosowanie?

Usługi family office służą różnorodnym celom. Ich podstawowym zadaniem jest zwykle optymalizacja struktury majątku, posiadanego przez daną osobę lub rodzinę, tak, by możliwe było skuteczne zarządzanie nim oraz pomnażanie go w sposób najbardziej efektywny. Równocześnie warto stwierdzić, że w wielu wypadkach fachowe porady prawne, udzielane w ramach tych usług, pozwalają na uzyskanie wysokiego poziomu optymalizacji podatkowej.

Bardzo często po usługi family office sięgają, jak już wskazano osoby, które planują przekazanie działalności w ręce młodego pokolenia. Nie zawsze odpowiednią do tego formą jest spadek – bardzo często spotyka się sytuację, gdy z rozwiązania takiego korzysta osoba, planująca przejście na wcześniejszą emeryturę. Przekazanie majątku przy pomocy odpowiednio dobranego wehikułu inwestycyjnego pozwala wówczas na uniknięcie wielu pułapek podatkowych. Nie należy więc dziwić się temu, ze usługi takie cieszą się coraz większą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here