3 kroki do świadomej pielęgnacji

0
996
3 kroki do świadomej pielęgnacji

Skóra człowieka narażona jest na oddziaływanie wielu czynników, niekorzystnie wpływających na jej strukturę. Duże znaczenie ma więc stosowanie preparatów pielęgnacyjnych, intensyfikujących regenerację komórek oraz poprawiających wygląd zewnętrznej powłoki. Warto wiedzieć, które produkty dobrze jest wykorzystywać w tego typu zabiegach

Pielęgnacja ciała

Skóra człowieka potrafi przeprowadzać procesy regeneracyjne bez konieczności ingerencji czynników zewnętrznych. Kremy do ciała przyśpieszają jednak te mechanizmy, minimalizując ryzyko wystąpienia uciążliwych podrażnień. Nawilżają one skórę, sprawiając, iż staje się ona gładsza i bardziej promienna. Przy wyborze kremu do ciała, warto wziąć pod uwagę jego skład. Powinien on bowiem stanowić kompozycję naturalnych składników. Mocznik zmiękcza i nawilża skórę, przeciwdziałając jej szorstkości. Witamina A intensyfikuje natomiast dojrzewanie komórek. Chcąc uzyskać miękkość skóry, warto zdecydować się na zakup produktu bogatego w D-Panthenol. Na rynku dostępne są również preparaty, zawierające kwas hialuronowy. Stanowią one świetne rozwiązanie dla kobiet, zmagających się z suchą skórą.

Pielęgnacja cery

Krem na dzień jest zazwyczaj bogaty w składniki, wykazujące działanie nawilżające. Jego najważniejszym zadaniem jest ochrona cery przed czynnikami środowiska zewnętrznego.  Wytwarzają barierę przed słońcem, którego promienie mogą uszkadzać cerę. Kremy na dzień wykazują ponadto właściwości liftingujące. Dzięki nim można utrzymać naturalny wygląd swojej cery przez dwadzieścia cztery godziny. Ich stosowanie jest szczególnie ważne dla osób, prowadzących intensywny tryb życia.

Ochrona w trakcie snu

Skóra człowieka wykorzystuje noc w celu przeprowadzenia regeneracji swoich komórek. Istotne jest zatem wspieranie tego procesu za pomocą odpowiednich preparatów. Krem na noc nie zawiera substancji matujących. Wzbogacony jest jednak witaminami i mikroelementami. Dzięki nim można opóźnić procesy starzenia się skóry. Kremy na noc stanowią świetne rozwiązanie dla osób, zmagających się z komplikacjami o charakterze zapalnym. Przyśpieszają one bowiem gojenie się ran i wszelkich podrażnień.

Świadoma pielęgnacja ma istotny wpływ na wygląd skóry. Warto jednak pamiętać o stosowaniu odpowiedniej jakości preparatów. Głównym kryterium, decydującym o wyborze konkretnego produktu, powinien być jego naturalny skład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here