Dlaczego warto być w trwałym związku?

0
495
Dlaczego warto być w trwałym związku?

Miłość pełna romantycznych chwil i bycie w zdrowym związku, to coś, do czego wielu z nas dąży. Codzienność w towarzystwie partnera wydaje się bardziej ekscytująca. Choć zalety bycia w związku możemy wymieniać bez końca, to trzeba mieć świadomość, że relacja wymaga współpracy. Bez tego trudno o trwałą i dobrą relację. Związek daje poczucie bezpieczeństwa. Można wzajemnie na siebie liczyć i dzielić się obowiązkami. W chwilach smutku i cierpienia jest się do kogo przytulić. Kiedy zachorujemy wiemy, że nasz partner o wszystko zadba.

Dlaczego warto być w trwałym związku?

Miłość sprawia, że unosimy się nad ziemią. Kiedy się zakochamy, to z drugim człowiekiem spędzamy większość naszego czasu. Burza hormonów sprawia, że wszystko schodzi na dalszy plan. Snujemy plany na życie z naszą drugą połówką. Niemal wszystko kojarzy się nam z ukochanym partnerem. Cały czas o sobie myślimy i godzinami spędzamy czas na rozmowie. Ten stan uniesienia i motyle w brzuchu z czasem maleją na sile. Wtedy zaczyna się prawdziwa relacja, o którą trzeba dbać i ją pielęgnować. Zalety bycia w związku można wymieniać bardzo długo. Przede wszystkim relacja z drugą osobą otwiera nasz umysł. Stały kontakt z partnerem zdecydowanie nas rozwija. Uczymy się od siebie, rozwijamy i wzajemnie motywujemy do działania. Osoby żyjące razem uczestniczą w swoich wzajemnych pasjach. Nieustannie się rozwijają i poszerzają horyzonty. Długotrwała relacja to również nauka wzajemnych wad i cech, które nas denerwują w drugiej osobie. W prawdziwej relacji warto zaakceptować wzajemne deficyty.

Wsparcie psychiczne wpływa na nasze zdrowie

Fakt, że ktoś nas kocha i akceptuje jest spełnieniem jednej z najważniejszych ludzkich potrzeb. Kiedy nasza psychika ma się dobrze, to pozytywnie wpływa to na fizyczne samopoczucie. Bycie w długotrwałym związku nie zawsze jest krainą mlekiem i miodem płynącą. Zdarzają się trudne chwile, kłótnie i nieporozumienia. Ważne, aby równoważyć wady i zalety bycia w związku z partnerem. Jeśli utrzymamy je w harmonii pozwolą nam na szukanie kompromisów w kryzysowych sytuacjach. Związek sprawia, że mamy w kimś oparcie. Przynosi to swoiste uczucie ulgi i daje świadomość, że możemy liczyć na pomoc ze strony partnera. Może to być realne działanie lub zwykła obecność. Czasem fakt, że ktoś z nami posiedzi lub potrzyma za rękę, jest nie do przecenienia. Tego rodzaju wsparcie psychiczne potrafi zdziałać cuda i przynieść ogromną ulgę. W relacji możemy brać, ale także dawać. Służenie swoim wsparciem przynosi nie tylko poczucie satysfakcji, ale także niesie za sobą realną pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here