Jak prezentować rośliny w domach?

0
569
Jak prezentować rośliny w domach?

Rośliny to nieodłączny element wystroju mieszkań, restauracji, biur oraz pensjonatów. Wprowadzają do mieszkania naturalną zieleń, kolory kwiatów, poprawiają nastrój oraz oczyszczają powietrze. Większość roślin potrzebuje solidnych doniczek, które zapewniają im stabilizację oraz dostęp do wody i składników mineralnych. Osłonki na doniczki ceramiczne to sprawdzony wybór — produkty prezentują się dobrze w każdym wnętrzu.

Osłonki ceramiczne dla roślin kwitnących

Storczyki wymagają specjalnych warunków uprawy — roślina potrzebuje przeźroczystej osłonki, dlatego najlepiej sprawdzą się osłonki szklane. Niektóre gatunki storczyków można z powodzeniem uprawiać w standardowych osłonkach na doniczki ceramicznych. Doniczki dla tych roślin są zwykle wyższe. Takie rozwiązanie pozwala pięknie zaprezentować storczyki w salonie. W nowoczesnych wnętrzach doskonale wyglądają osłonki na doniczki ceramiczne w kolorze złotym, srebrnym lub klasycznym — białym. Barwy te świetnie komponują się z zielenią roślin oraz z kolorami kwiatów. Wprowadzają do pomieszczenia harmonię oraz elegancję. To również częsty wybór do gabinetów kosmetycznych, salonów odnowy lub do restauracji.

Osłonki ceramiczne o nietypowym kształcie

Miłośnicy roślin z pewnością zachwycą się nietypowymi osłonkami na doniczki ceramicznymi. Bardzo dużą popularnością cieszą się doniczki w kształcie głów. Doskonale pasują do wnętrza urządzonego w stylu industrialnym lub do loftowych mieszkań. Różne kolory tych doniczek pozwalają na tworzenie ciekawych kompozycji roślinnych, co wygląda bardzo ciekawie. Równie oryginalnie wyglądają kwadratowe doniczki z charakterystycznym, bąbelkowym designem. Pojemnik sprawdzi się zarówno jako wazon ceramiczny, jak i doniczka. Te osłonki na doniczki ceramiczne są często wykorzystywane we florystyce — w środku wystarczy zamieścić gąbkę florystyczną, do której wbija się żywe rośliny. Powstaje efektowna kompozycja kwiatowa.

Doniczki dla sukulentów

Kaktusy oraz inne sukulenty to gatunki, które wymagają specjalnych doniczek, powinny być one dość płaskie i szerokie. Kaktus ma płytki system korzeniowy, dlatego doskonale czuje się w niewielkim pojemniki. Osłonki na doniczki ceramiczne dla kaktusów dostępne są w różnych kolorach i kształtach. Popularne i uwielbiane wężownice można sadzić w nieco węższych donicach. Te rośliny znakomicie wyglądają w szkliwionych donicach lustrzanych. Materiał świetnie odbija światło, dlatego ceramiczna osłonka stanowi bardzo atrakcyjny element wystroju w każdym wnętrzu, zwłaszcza tym urządzonym w stylu glamour.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here