Jak wybrać pościel do łóżeczka dziecięcego?

0
531
Jak wybrać pościel do łóżeczka dziecięcego?

Małe dzieci często budzą się w nocy, gdy są głodne lub, gdy potrzebują bliskości jednego z rodziców. Dobrej jakości pościel do łóżeczka może sprawić, że maluszek będzie spokojniejszy i łatwiej zaśnie, a nawet bez problemu prześpi całą noc. Dlatego to ważne, by wybierać produkty zrobione z bezpiecznych i miękkich materiałów, które idealnie otulą dziecko i nie podrażnią jego skóry. A na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zamawiając pościel dla maluszka?

Wybierz bezpieczną pościel z wypełnieniem

Pościel dla najmłodszych musi być przede wszystkim bezpieczna i nie może być też za gruba. Niemowlę powinno spać na płaskiej poduszce oraz być przykryte cienką kołderką ze specjalnym antyalergicznym wypełnieniem. Obecnie dużą popularnością cieszą się komplety pościeli do łóżeczek zrobione z bawełny i wyposażone we wkładkę z włókniny poliestrowej. Taki produkt musi być starannie obszyty i powinien też mieć dobrze schowany zamek, aby dziecko nie miało do niego dostępu. Pościel do łóżeczka z wypełnieniem przyda się także podczas jesiennych spacerów, a rodzice mogą wygodnie prać ją w pralce.

Znajdź odpowiedni rozmiar pościeli do łóżeczka

Szukając pościeli dla małego dziecka, trzeba w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni rozmiar. Kołdra nie może być za duża, ponieważ wówczas nie będzie prawidłowo spełniała swojej funkcji. Dla noworodka warto zamówić najmniejszy dostępny rozmiar pościeli, czyli 80 x 60. Dziecko, które zaczyna już samodzielnie się poruszać, może potrzebować większej pościeli do łóżeczka i wówczas optymalnym rozmiarem będzie 120 x 80. Gdy pociecha wybiera się do przedszkola, można zmienić pościel na model o wymiarach 135 x 100.

Jak wybrać idealny kolor pościeli do dziecięcego pokoju?

Obecnie na rynku można znaleźć piękne pościele do łóżeczka w różnych wzorach i kolorach. Jeśli pokój dziecięcy jest urządzony na biało, to warto wybrać jednokolorową pościel z subtelnym haftowanym wzorem w kształcie lwa z kolekcji Animals&Love. W kolorowym wnętrzu pięknie się będzie prezentowała jasna pościel do łóżeczka z atrakcyjnym nadrukiem w postaci chmurek, gwiazdek i księżyca na tle nieba. Alternatywą może być kołdra wykończona efektownymi falbanami i haftowanym serduszkiem.

Jeśli pościel do łóżeczka ma dobrze służyć dziecku, to trzeba ją regularnie zmieniać i pielęgnować. Małe dzieci są szczególnie podatne na alergie i często miewają wysypki, dlatego warto wybierać sprawdzone tekstylia od renomowanych producentów, które posiadają specjalne atesty i certyfikaty poświadczające o ich wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here