Kiedy warto zastosować sprężarki tłokowe?

0
286
Kiedy warto zastosować sprężarki tłokowe?

Kompresory stosowane są z powodzeniem w przemyśle, ale znajdują swoje zastosowanie, także w warunkach domowych. Takie urządzenia jak sprężarki tłokowe znajdują swoje zastosowanie między innymi w garażach. Mogą być wykorzystywane do pompowania kół, dokręcania śrub, zmiany kół. Natomiast ze sprężarek tłokowych korzystają także takie branże, które zajmują się malowaniem, lakierowaniem, czy tynkowaniem. To urządzenia, które w przemyśle mogą być wykorzystywane w instalacjach pozwalających na przedmuchiwanie części maszyn, samochodów, stołów roboczych, komputerów. W zależności od miejsca zastosowania trzeba zdecydować się na nieco inne modele sprężarek tłokowych.

Jakie sprężarki tłokowe wybierać do domowego użytku?

Każdy kompresor powinien być dopasowany do potrzeb. Natomiast zawsze należy brać pod uwagę między innymi wydajność, ciśnienie maksymalne, które można uzyskać w urządzeniu. Jeśli sprężarki tłokowe mają być wykorzystywane do napędzania narzędzi jak klucz pneumatyczny, wówczas wydajność nie powinna być mniejsza niż czterysta litrów na minutę. Mniejszą wydajność mogą mieć modele, które mają być wykorzystywane do pompowania kół. Kolejna decyzja przy wyborze sprężarek tłokowych to określenie wielkości zbiornika. Wpływa on na czas użytkowania urządzenia bez konieczności ponownego włączania. Z jednej strony większy zbiornik to lepszy komfort pracy. Z drugiej strony warto ustalić, ile miejsca można przeznaczyć na jego ustawienie. Ma to szczególnie duże znaczenie przy korzystaniu ze sprężarek tłokowych w warunkach domowych.

Jakie modele sprężarek tłokowych wybrać?

Zanim podejmie się decyzję o wyborze konkretnych modeli, dobrze jest zapoznać się z dostępnymi na rynku sprężarkami tłokowymi. Znając indywidualne potrzeby, można zawęzić wybór wyłącznie do takich urządzeń, które mają odpowiednie parametry. Następnie dobrze jest sprawdzić, które sprężarki tłokowe są dobrze oceniane przez ekspertów i użytkowników. Takie informacje są cenne, gdyż pozwalają unikać zakupu urządzeń, które nie będą w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu żywotności. Markowe produkty Airpol to gwarancja zastosowania dobrej jakości materiałów i nowoczesnych technologii. Pozwala to liczyć na to, że ze sprężarek tłokowych będzie można korzystać w dłuższym okresie bez występowania problemów, choćby w postaci uszkodzeń mechanicznych. Renomowani producenci zapewniają także dłuższe okresy gwarancji na swoje wyroby. To możliwość naprawienia poważnych usterek fabrycznych bez konieczności wydatkowania własnych środków finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here