Mokre karmy dla psów – czy powinny stanowić podstawę diety pupila?

0
396
Mokre karmy dla psów - czy powinny stanowić podstawę diety pupila?

Psy to jedne z najczęściej wybieranych zwierząt domowych. Okazuje się, że cenimy je przede wszystkim za wierność i towarzyskość, którą większość z nich się cechuje. Często wskazuje się na to, że pies staje się członkiem rodziny i otacza ludzi bezinteresowną miłością. Niemniej jednak opiekunowie czworonogów doskonale wiedzą, że muszą oni zapewnić im zbilansowaną i zdrową dietę. Wobec tego, czy to właśnie mokre karmy dla psów powinny stanowić jej podstawę?

Mokre karmy dla psów – co je wyróżnia?

Mokre karmy dla psów są wyjątkowo popularnym rozwiązaniem, które chętnie i często wykorzystywane jest przez właścicieli. Mokre karmy dla psów z reguły posiadają nieco wyższe wartości odżywcze – choć nie jest to regułą, a także są one wygodniejsze w dozowaniu. Specjaliści rekomendują wprowadzenie do diety mokrych karm dla psów, gdyż zwykle zawierają one soczyste kawałki mięsa lub porcje warzyw gotowanych, które są dla naszych pupili niezbędne. Trzeba również powiedzieć, że mokre karmy dla psów są po prostu wygodniejsze w jedzeniu- przynajmniej dla niektórych czworonogów.

Czy mokre karmy dla psów powinny stanowić podstawę psiej diety?

W przypadku stosowania mokrych karm dla psów zdania są dość mocno podzielone. Okazuje się, że niektórzy opiekunowie czworonogów decydują się tylko i wyłącznie na nie, zaś inni od nich całkowicie stronią. Co jednak o mokrych karmach dla psów mówią lekarze weterynarii? Otóż większość z nich wskazuje na konieczność optymalnego zbilansowana psiej diety, nie tylko pod względem smaków i składników odżywczych, ale także i konsystencji. Wobec tego rekomenduje się stosowanie mokrych karm dla psów na zmianę z suchymi odpowiednikami. Mokre karmy dla psów nie powinny być wyłączną podstawą psiego jadłospisu- chyba, że zaistnieją ku temu logiczne przesłanki. Warto podkreślić, że dzięki takiemu zróżnicowaniu, nasz pupil po prostu nie znudzi się jednostajną karmą i nie zacznie grymasić przy każdorazowym podejściu do miski.

Kiedy zalecane jest stosowanie wyłącznie mokrych karm dla psów?

Nie da się ukryć, że mokre kramy dla psów w niektórych przypadkach, rzeczywiście powinny stanowić podstawę psiego jadłospisu. Mowa tu przede wszystkim o psach nieco starszych, które posiadają wyraźne braki w uzębieniu – w ich przypadku przeżuwanie karmy suchej może być niewykonalne. Mokre karmy dla psów sprawdzą się również jako okresowa dieta u pupili po zabiegach usunięcia lub leczenia zębów, czy w przebiegu schorzeń układu pokarmowego. Takie sytuacje jednak warto uzgadniać z weterynarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here