Pies w domu – plusy i minusy

0
898
Pies w domu – plusy i minusy

Posiadanie psa nie wiąże się jedynie z samymi przyjemnościami. To obowiązek. Musimy zadbać o zdrowie pupila, zapewnić mu wszystko, co jest potrzebne do aktywnego i szczęśliwego życia, a także poświęcić mu czas na zabawę. Nie bez powodu mówi się, że pies jest prawdziwym przyjacielem człowieka. Jeśli wierzycie w to powiedzenie, pomyślcie, jak powinniśmy traktować przyjaciela? Na pewno z ogromnym szacunkiem i troską. Jeśli zastanawiacie się nad przyjęciem pod dach czworonoga, sprawdźcie, jakie są plusy i minusy posiadania psa.

Członek rodziny

Dobrze traktowany pies bardzo szybko aklimatyzuje się w nowym otoczeniu, stając się pełnoprawnym członkiem rodziny. Dla jednych jest to wada, dla innych zaleta. Minusem z pewnością jest to, że czworonóg, któremu pozwolimy na zbyt dużo, szybko z tej wolności skorzysta. Zacznie dominować, próbując zarządzać innymi członkami rodziny. Będzie wybierał dowolne miejsce do spania, co nie każdemu z was przypadnie do gustu. Mowa przede wszystkim o łóżku, które jest dla psa najlepszym lokum do nocnego wypoczynku, szczególnie u boku ukochanego pana.

Pies ma ogromne zdolności rozpoznawania nastroju właściciela, dlatego szybko odkryjecie, że w razie złego humoru, zwierzak próbuje was pocieszyć – na swój psi sposób. Pies jest doskonałym towarzyszem dzieci, które uczą się odpowiedzialności, szacunku do zwierząt, a także dbałości o wszystkie potrzeby czworonoga. Jeśli jednak zauważacie, że pies zaczyna przyjmować pozycję dominującą, należy z tym umiejętnie walczyć. Jak? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług psiego behawiorysty, w czym pomoże kredyt gotówkowy. Specjalista szybko poradzi sobie z trudnymi zachowaniami, pokazując wam, jak należy trenować czworonoga.

Nie tylko przyjemności

Z posiadaniem psa wiążą się konkretne obowiązki. Musicie go okresowo szczepić, a także odwiedzać weterynarza w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych. To często kosztowne usługi, szczególnie jeśli mamy do czynienia z poważniejszymi kłopotami, złamaniami czy chorobami przewlekłymi. Psy o długiej sierści powinny także okresowo pojawiać się u groomera, który skróci sierść, jednocześnie ją pielęgnując.

Nie zapominajcie także o zbilansowanej diecie. Odpadają resztki z obiadu, które zamiast do kosza, trafiają do psiej miski. Musicie kupić odpowiednią karmę, w czym pomoże kredyt gotówkowy, a do niej dodawać ewentualnie inne składniki, takie jak gotowane mięso czy też warzywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here