W jakim stylu urządzić kuchnię?

0
273
W jakim stylu urządzić kuchnię?

Jakimi zasadami powinniśmy się sugerować, żeby mieć ergonomiczną kuchnię?

Open space czy kuchnia tradycyjna?

Jeżeli lubimy gotować na co dzień dobrze jest mieć funkcjonalną przestrzeń w kuchni. Czy taka kuchnia musi być mała czy raczej duża? prawdopodobnie inne składowe określają jej użyteczność, a co za tym idzie wpływa na wygodę podczas pracy w kuchni? Jak wiadomo powstały fundamentalne zasady, których należy przestrzegać, gdy planujemy urządzanie kuchni. Co jest najważniejsze? Najpierw trzeba rozważyć, czy lepszą opcją jest aneks kuchenny, czy raczej kuchnia zamknięta.

Każda z kuchni, ma swoje minusy i zalety. To, jaką kuchnię wybierzemy zależy od naszych potrzeb. Aktualnie coraz rzadziej wybieramy kuchnię w osobnym pomieszczeniu. Aczkolwiek, na rynku wtórnym to właśnie z takim układem się spotykamy. Kuchnia zamknięta koniecznie musi być duża, bo w przeciwnym wypadku będzie klaustrofobiczna. Przeważnie nie zawsze mamy wpływ na metraż. W takim wypadku dobrą opcją będzie otwarcie kuchni na salon. To rozwiązanie daje nam możliwość do integracji w czasie gotowania posiłków. Urządzanie kuchni tradycyjnej wydaje się lepsze dla gospodyń, które pasjonują się gotowaniem, bo lubią się tak zrelaksować.

Jakie są najbardziej istotne plusy aneksu kuchennego?

Po pierwsze wizualnie powiększa przestrzeń oraz wyróżnia ją większa użyteczność. Do wad należy rozprzestrzenianie się kuchennych zapachów. Kuchnia tradycyjna z kolei wyróżnia się większą swobodą w aranżacji reszty pokoi, a także izolacją przed hałasem. Do wad należy warunek większej powierzchni.

Jaki układ zabudowy kuchennej wybrać?

Następnym krokiem powinno być wybranie rozkładu szafek kuchennych i urządzeń AGD. Powinniśmy kierować się tu prawami ergonomii, które pomogą stworzyć wnętrze komfortowe i użyteczne. Możliwość rozplanowania mebli zależy od metrażu i kształtu kuchni. Ważne są także okna i drzwi. Wybierając układ zabudowy, warto pamiętać o zasadzie trójkąta roboczego. Jego wierzchołki to lodówka, zlewozmywak i płyta grzewcza. Urządzanie kuchni według tej zasady zaprocentuje owocną i ekspresową pracą.

Układ na planie litery U czy raczej układ jednorzędowy?

Dostępnych jest wiele rozwiązań aranżacyjnych, które możemy wybrać do naszego domu przyjmując niezależne od nas niedogodności. Jeśli mieszkamy na małej przestrzeni, lepiej będzie wybrać tę drugą opcję, czyli aneks kuchenny. Szkoda, że taki projekt nie należy do zbyt wygodnych. Znacznie korzystniejsze rozwiązanie przedstawia układ jednorzędowy z wyspą kuchenną, na której można zainstalować zlewozmywak i kuchenkę, co znacznie zwiększy ergonomię.

W sytuacji, gdy wybierzemy urządzanie kuchni w układzie alei, osiągniemy lepszą użyteczność. Gwarantuje on świetną komunikację i dobrze się sprawdza również w pomieszczeniach niewielkich. Bardzo prosto daje się tu zastosować trójkąt roboczy. W przypadku, gdy zależy nam na większej kuchni, najlepiej urządzić ją na planie litery L, G lub U.

Więcej przeczytasz na: https://cowkuchni.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here