Zdjęcia kuchni na wymiar w Warszawie

0
11943
zdjęcia kuchni na wymiar

Kuchnia to najistotniejsza część domu – na pewno niejedna osoba podzieli to zdanie. W tym miejscu przyrządzamy posiłki dla domowników, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Żeby takim pomieszczeniem jednak była należy ją odpowiednio rozplanować. Tworzenie wystroju kuchni to nie tylko dobór frontów zabudowy kuchennej czy blatu. W pierwszej kolejności liczy się ergonomia.

W jaki sposób dobierać meble do kuchni?

W pierwszej kolejność warto wspomnieć, że meble do kuchni można zakupić gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić kuchnię na wymiar.

zdjęcia kuchni na wymiarPierwsza propozycja sprawdzi się idealnie w przypadku kawalerek przeznaczonych do wynajęcia. Przestrzeni roboczej jest bowiem bardzo niewiele, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co w tym wypadku jest zaletą to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz montażu.

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej słuszniejszym rozwiązaniem będzie druga opcja. Możemy tutaj swobodniej operować zestawieniem szafek i barw czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednakże nie jest pozbawiona wad. Musimy dokonywać wyboru z podanych rozmiarów szafek, najczęściej więc zostaje pusta przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi dużą różnicę.

Dlaczego więc warto wybrać zabudowę kuchenną na wymiar?

Efektywne zagospodarowanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dostosowane do jej wielkości. Wykonawca zabudowy kuchennej na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość dobrania rozmiarów wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Istnieje wtedy możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Zabudowa sprzętów AGD

Wybierając meble na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można wstawić specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której będziemy przechowywali ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest wiele więcej. Wygląd tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej dostajemy w zamian lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm pomieszczenia. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej walki z kurzem, który na nich się zbiera.

Meble najwyższej jakości

Zabudowy kuchenne na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko metraż, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość konkretnych szafek czy szuflad. Decyduje się wówczas na przykład o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą użyte prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Kuchnia na wymiar to estetyka na miarę naszych potrzeb. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy decydować się na szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble do kuchni dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można stworzyć spójność całego domu czy mieszkania.

Z jakich materiałów meble kuchenne?

Pod uwagę brana jest nie tylko kolorystyka, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Decyduje się o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W rustykalnych kuchniach na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.

Od czego zależy cena zabudowy kuchni na wymiar?

Na cenę kuchni na wymiar wpływa kilka czynników, jak jakość materiałów, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Ważny jest także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia przetrwała lata, warto postawić na wytrzymałe materiały. Szczególnie nie warto oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią mebli kuchennych, tu też warto postawić na jakość. Następnie liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie ma co iść w najtańsze. Nikt nie chce, aby po kilku latach okleina zaczęła się odklejać. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez znacznego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam kuchnia na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co mniej.

Korzystanie z usług projektantów wnętrz

Jeśli decyzja padła na kuchnię na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się pytanie czy zlecić czy wykonać samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i chęć poświęcenia czasu, by przyswoić najważniejsze zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego zadania. W internecie jest ogrom bezpłatnych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają dużo ograniczeń. zlecenie projektu na pewno jest łatwiejsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie obrazuje naszą zabudowę kuchenną. Dobry architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko nasze wyobrażenie estetyczne, ale również ergonomię czy metodykę meblową. Często może zaproponować rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here