Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

0
1005
Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna branży beauty zrobiła się chwile temu bardzo modnym nurtem. Coraz szersze grono osób zgłasza się na wykonanie danych zabiegów udoskonalających ich szeroko rozumianą urodę i komfort. Coraz większe zapotrzebowanie na zabiegi tego typu spowodowało, że tworzy się więcej salonów medycyny estetycznej, w rezultacie czego ceny są bardziej niskie. Dzięki temu procederowi teraz nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie pozwolić na estetyczne ulepszenia. Rozmaitość tychże zabiegów również jest ogromna. Są jednak takie, które bezkonkurencyjnie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To wybór z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na dostarczeniu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do każdej z warstw skóry mogą dostać się substancje aktywne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, czy pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na wtłaczaniu do wewnątrz skory związków czynnych przy udziale fal radiowych; wykonuję się poza tym mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (najczęściej witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg inwazyjny, przeprowadzany z wykorzystaniem igły; opiera się na dostawie związków2 aktywnych przy udziale igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Powszechnie zwana często mikro peelingiem. To metoda mechanicznego ścierania naskórka za sprawą precyzyjnie prowadzonego ciągu mikrokryształów. Jest to proces, który ściera, ubogaca w tlen i wspiera skórę, a ponadto pobudza produkcję kolagenu. W rezultacie czego upraszcza pozbycie się niedoskonałości jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten szufladkuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób posiadających skórę cienką i wymagającą, a ponadto dla alergików (podczas wykonywania zabiegu nie gromadzi się się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej łagodna technologia; tlen komplementarnie obkurcza naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i wstrzymuje wzrost bakterii; stąd też metodę tę doradza się stosować przy zaognionym trądziku, a także w przypadku skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Proces opiera się na wypełnianiu i kształtowaniu czerwieni wargowej pod wpływem iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wymarzonego efektu. Jest to popularny proces, trwający najczęściej biorąc w to sondaż wstępny z zainteresowanym od niecałej godziny do 60 minut. Wyniki występują od pół roku do roku.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Proces reakcji botoksu testowały najpierw neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki powstają z dużej pracy mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy otrzyma odpowiedni impuls z włókna nerwowego. W następstwie gdy dostarczony będzie botoks, nerw zaniecha wysyłania impulsów, wtedy zaś nie wystąpią zmarszczki. Rezultat jest zauważalny przez około pół roku.

W efekcie użycia botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w obrębie ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W wyniku użycia botoksu można także zregenerować włosy.

Liposukcja

To sposób odsysania niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją aby zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Bynajmniej nie zawsze staje się to dostateczne, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów niezastąpiona jest także lipektomia (skasowanie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here