Pas poporodowy Babyono – czy ułatwia powrót do sylwetki sprzed ciąży?

0
606
Pas poporodowy Babyono – czy ułatwia powrót do sylwetki sprzed ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej mamy, w którym jej ciało przechodzi prawdziwą metamorfozę. Nie chodzi wyłącznie o powiększający się brzuch, ale również rozstępy czy przebarwienia. Wiele pań po porodzie zmaga się z trudnościami związanymi z powrotem do dawnej sylwetki. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być pas poporodowy Babyono. Co to jest? I jak działa?

Pas poporodowy Babyono – co musisz o nim wiedzieć?

Mianem pasa poporodowego nazywamy również pas brzuszny, którego podstawowym zadaniem jest pomoc w przywróceniu dawnej sylwetki sprzed ciąży. Jest wykonany z elastycznego materiału wyglądem imitującego gorset. Idealnie dopasowuje się do ciała, opinając je i tuszując wszelkie niedoskonałości. Szczególną popularnością cieszą się wciągane pasy poporodowe Babyono. Niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu i nie sprawiające trudności w zakładaniu i ściąganiu. A do tego zapewniające odpowiednie trzymanie brzucha. Powinny po nie sięgnąć wszystkie świeżo upieczone mamy, które szukają sposobów na powrót do dawnej sylwetki.

Jak działa pas poporodowy?

Najważniejszym zadaniem, jakiemu musi podołać pas poporodowy jest wzmocnienie powłok brzusznych, które na skutek ciąży nadmiernie się rozciągnęły. Ponadto, pas brzuszny w istotnym zakresie przyczynia się do zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia przepukliny pooperacyjnej, do której stosunkowo często dochodzi na skutek cięcia cesarskiego. To jednak nie koniec. Pas poporodowy Babyono jest tak zaprojektowany, aby ograniczyć ból towarzyszący okresowi połogu. W wielu przypadkach przyspiesza również powrót do aktywności fizycznej przez odpowiednie zabezpieczenie mięśni brzucha oraz kręgosłupa, usztywniając go w okolicach odcinka lędźwiowego. Dzięki wzmocnieniu powłok brzusznych świeżo upieczone mamy mogą komfortowo karmić maluszka oraz wykonywać przy nim wszelkie czynności.

Pas poporodowy a względy estetyczne

Choć trudno wymienić wszystkie atuty noszenia pasa poporodowego Babyono, nie sposób zapomnieć o jeszcze jednym. Jest nim mianowicie wymodelowanie sylwetki oraz ochrona przed dalszym rozciąganiem się skóry i tym samym powstawaniem nowych rozstępów. W połączeniu z dietą oraz aktywnością fizyczną (wcześniej skonsultowaną z lekarzem ginekologiem!) pomaga w powrocie do upragnionej sylwetki i lepszego samopoczucia. Aby jednak pas brzuszny należycie spełniał zadaną rolę, musi być odpowiednio dobrany. Warto w tym zakresie kierować się wymiarami producenta podanymi w tabeli rozmiarów, przede wszystkim uwzględniając obwód brzucha i talii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here